Sunday, May 8, 2016

Sünnituse esilekutsumisest

Sünnituse esilekutsumisest


Niisiis ennustati ultrahelis, et tita on 3,9 kg (plussmiinus midagi) ja kui veel edasi kasvab, siis läheb see sünnitamine meil väga keeruliseks. Kuna ma ise olen ka selline laiemat sorti kodanik, siis pigem võiks see ennustus olla pluss kui miinus kg midagi.

Ultraheli tehti esmaspäeval, järgnes ämmaemanda visiit. Tuli panna aeg sünnitusplaani koostamiseks ehk siis arsti läbivaatus ja lisaanalüüsid. Küsisin, et mis see siis tähendab. No põhimõtteliselt võtad oma haiglakoti kaasa ja tuled sünnitama, enam koju ilmselt ei lasta. Valida anti kas kahe päeva pärast (paanikaosakond!) või nelja päeva pärast. OK, võtame siis selle nelja päeva pärast variandi.. OMG!

Igaljuhul mõte haakus täitsa kinni. Pidi olema ju veel mitumitu nädalat aega asju vaadata, sättida, remont lõpetada, shopata, sünnituse kohta veel uurida ja ise ennast ette valmistada. Niipalju siis sellest.

Sealt edasi vasardas peas ainult üks mõte - sünnitama-sünnitama-sünnitama. Tik-tak. Päris hirmus hakkas. Läksin koju ja ütlesin mehele, et meil on nüüd reedel minek. Ta oli päris jahmunud ja küsis tõsise näoga, et ega ma siis nüüd nalja ei tee. Eip! 

Niisiis läks lahti üks suur plaani pidamine ja toimetamine. Ühe päevaga sai rohkem tehtud kui eelnevate nädalatega. Remont sai lõpetatud, kola ära viidud, elamine kraamitud, tite asjad sätitud ja haiglakott kokku pandud. Shopatud ka. Ülejäänud aja vasardas peas ikka - sünnitama-sünnitama-sünnitama. Tik-tak.

Googeldasin sünnituse esilekutsumise kohta ja sünnituse kohta üldse igasuguseid asju. Järjest rohkem närvi läksin. Mis need variandid olidki, millest ämmaemand rääkis - tabletiga esilekutsumine, siis mingi ballooniga variant (mis balooniga?? issand!! kuhu see käib?? kas see on valus??? appi!!) ja kõik muud võimalikud variandid.

Tegelikult on sünnituse esilekutsumise juures mõned väga suured eelised:
1. sa tead täpselt, millal sul on vaja haiglasse minna (siis kui saatekiri käseb). Ei pea ootama mingeid tuhusid ja lootevete puhkemist vms, eriti kui esmarasedana päris täpselt ei tea kuidas need tuhud peavad välja nägema ja mis hetkel ikkagi haiglasse minna.
2. Saad tita asjad valmis panna. Jõuad puuduolevad asjad osta, pesu pesta, mähkmeid varuda, apteegis käia, hälli valmis sättida. Seda jõuab ka siis, kui ei tea millal minek, aga kui see sünnitamise tähtaeg on selline umbes, siis enamasti suhtud ka kõikidesse ettevalmistustesse nii, et ehk aega ikka on veel ja küll jõuab sättida ja shopata.
3. Saad toad koristada ja külmiku toitu täis osta, pesu pesta. Mitte et muidu toad sassis ja külmkapp tühi, aga kõige lihtsam algus on ikka siis, kui värskelt tolmud võetud, põrandad pestud, toad tuulutatud ja sügavkülm toidu kiirlahendusi täis. Kui täpset sünnitama minemise aega ei tea, siis kipub see tulemus kiirelt kaduma ja kõike koguaeg tipptopp ka ei jaksa hoida, eriti lõpurasedana.
4. Saad välja magada. Kohe mitu päeva enne saad hakata magama. Magad päeval ja magad öösel, puhkad, jalutad, tsillid. Lõõgastud. Käid spaas. Teed midagi iseendale. Mõtled oma mõtted sirgeks. 
5. Saad haiglakoti kokku panna õigeks ajaks. Kõik need asjad, mida kodus igapäevaselt kasutad, saad ka kotti valmis panna. Muidu oleks ikka hambahari ja telefonilaadija vaja ootel hoida, et kui läheb asjaks, siis hakkad veel pakkima. Mul oli nimekiri ja hommikul teadsin täpselt mis sinna kotti veel vaja oli panna. Samuti söögi- ja joogikraami ettevarumine veidi ehk keeruline, kui tead millal minek, saad värske kraami kotti varuda.
6. Lähed sünnitama puhanuna, värskena, pestuna. Kuigi peale sünnitust näed totaalne rääbakas välja, siis hea tunne on hommikul haigla poole suunduda pestuna, puhaste soengus juustega, ripsmed värvitud ja puhtad valitud riided seljas, kõht täis ja hommikukohv joodud. 
Äkkmineku korral ei pruugi sul neist tunnustest mitte ühtegi olla :)



Hommikul enne sünnitusmajja suundumist.

No comments:

Post a Comment